فردیک دبلیو فدک اسمیت، فدرال اکسپرس را در سال ۱۹۷۳ تأسیس کرد. فدکس تنها با ۱۴هواپیمای جت کوچک در اختیار، آغاز به کار کرد و امروزه بیش از ۵۶۰ هواپیما دارد که این شهر را تبدیل به بزرگترین ناوگان هوایی محموله در جهان کرده است.

ظرفیت حمل و نقل روزانه این ناوگان از ۲۶/۵ میلیون پوند تجاوز می‌کند و در عرض ۲۴ ساعت در حدود ۵۰۰/۰۰۰ مایل سفر می‌کند. با ۲/۵ میلیون مایلی که فدکس اکسپرس در روز می پیماید، این میزان معادل یکصد سفر به دور کره زمین است. این شرکت به دلیل تداعی خاص با لغات فدرال، فدرال اکسپرس نام گرفت، زیرا نشان دهندۀ علاقه به فعالیت‌های اقتصادی در سطح کشور بود.

نیازی که قبلا شناسایی شده باشد به ندرت فرصت‌های بزرگ کسب و کار را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. بزرگترین فرصت ها زمانی حاصل می‌شوند که شما، یک نیاز کاملاً جدید را شناسایی کنید که حتی تا زمانی که این راهکار را به آنها ارائه نکرده بودید، خودشان آنرا نمی دانستند. در حالی که توانایی یک نیاز شناسایی نشده، فرصت عالی و مناسبی را برای کسب‌وکار ایجاد می‌کند، اما اگر یک شرکت موفق نشود با یک روش جدید و خلاقانه آن را برآورده کند، آن نیاز بلااستفاده باقی می‌ماند ارائه یک خدمت جدید می‌تواند کاملاً مشکل و دشوار باشد. فدکس این مسئله را از طریق سیستم توزیع مرکزی خود با شاخه‎های متعدد متصل به خود، بسیار عالی حل کرد. تلفیق کارآمد سیستم هوایی و زمینی آن، مورد دیگری است که در آن، شرکت اشتیاق خود را برای انجام کارها به گونه‎ای دیگر اثبات کرد. این شرکت بلافاصله پس از تأسیس موفق شد تبدیل به بزرگترین شرکت حمل و نقل کالاهای درجه یک در بازار شده اما تا ماه جولای ۱۹۷۵ به هیچ سودی دست پیدا نکرد، اما تا پایان سال ۱۹۹۵ این شرکت با نرخ رشد شگفت‌انگیز سالیانه حدود ۴۰ درصد به خوبی تثبیت شده و رشد کرده. به تدریج رقبای جدید ظاهر شدند و این شرکت اولین شرکتی شد که به شاخص در‌آمدی یک میلیارد دلار در عرض ۱۰ سال از آغاز به کار، بدون ادغام یا اکتساب دست پیدا کرد و تاریخچه کسب و کار را به وجود آورد.

اصطلاح فدکس به عنوان یک فعل و به معنای “ارسال یک محموله ی شب هنگام” است.

در سال ۲۰۰۰، فدکس دومین تکامل و تحول هویت شرکتی و جمعی شرکت را زمانی انجام داد که نام خود را به فدکس اکسپرس تغییر داد تا کسب و کار را در کل مجموعه خدماتی شرکت بهتر جایگاه‌یابی کند. وعده و نوید فدکس که جای این شرکت را در ذهن و قلب مشتریان محفوظ نگه می‌دارد، تحویل ضمانت شده روز بعد “بدون شک تا ۱۰:۳۰ صبح” است. این شرکت با هدف ایجاد یک کسب و کار متنوع‌تر و گسترده‌تر شامل مجموعه‌ای از کسب و کارهای متفاوت، اما مرتبط سرمایه‌گذاری سنگینی را بر روی تعداد اکتساب‌ها و تجدید ساختارها صورت داد. مثلاً با اکتساب و تملک شرکت کالیبر سیستم شرکت فدکس که در اصل اف دی ایکس کورپ نامیده می‌شود شکل گرفت.

در حرکتی برای تلفیق مجموعه خدماتی شرکت و تبدیل شدن به یک خانه نامگذاری شده تمامی شرکت‌های وابسته به کالبیر سیستم مجدداً نامگذاری شدند، امروزه شرکت‌های زیادی به صورت جمعی با هم رقابت کرده و مشترکاً تحت نام تجاری فدکس کنترل و مدیریت شوند. در سال ۲۰۰۴ شرکت فدکس مالکیت شرکت خصوصی کینکو را به دست آورد و بعداً آن را به فدکس کینکو نامگذاری مجدد کرد.

۱۰ قانون موفقیت او از این قرار است:

۱- باور داشته باش

۲-  رویاپردازی کن

۳- یک چشم‌انداز روشن داشته باش

۴- به دنبال فرصت‌ها باش

۵- در کار تیمی شرکت کن

۶-  نوآور باش

۷- جهانی فکر کن

۸- خود را تجهیز کن

۹- در کار خود خبره شو

۱۰- خود را ارتقا بده


همچنین بخوانید داستان برندهای مطرح دنیا

پست های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها