یک شرکت ژاپنی قصد دارد با جمع آوری ۹۰ میلیون دلار سرمایه زیربنای لازم برای احداث یک بیلبورد تبلیغاتی در ماه را فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، استارت آپ ژاپنی iSpace Technologies Inc قصد دارد ۹۰ میلیون دلار سرمایه جمع آوری کند تا بیلبوردهای تبلیغاتی با فناوری بالا برای نصب در ماه بسازد.

درهمین راستا این شرکت قصد دارد تا ۲۰۱۹ میلادی فضاپیمایی را به مدار ماه بفرستد، در سفر سال بعد در ماه فرود بیاید و سپس زیربنای لازم برای یک کسب و کار تبلیغاتی در ماه را ایجاد کند.

سرمایه ۹۰ میلیون دلاری هزینه های دو سفر فضایی در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را پوشش می دهد. پس از فرود فضاپیمای iSpace به طور ایمن روی ماه نیز بیلبورد تبلیغاتی راه اندازی و به شرکت های مختلف اجاره داده می شود.

تاکشی هاکامادا مدیر ارشد اجرایی این شرکت می گوید: باید اقتصادی در فضا ایجاد کرد تا بتوان در ستارگان زندگی کرد. این درحالی است که  شرکت های بزرگی با قصد سهیم شدن در اقتصاد ماه، در iSpace سرمایه گذاری کرده اند.

تا به حال شرکت های هواپیمایی ژاپن، TV network Tokyo Broadcasting System Holding، Innovation Network Corp. of Japan و بانک توسعه ژاپن در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند.

البته iSpace قصد دارد علاوه بر احداث بیلبورد در ماه، از ۲۰۲۱ میلادی جستجو برای آب را هم در ماه آغاز کند.

پست های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها