با پیشرفت جهان ، روند مشاغل و نیاز های افراد تغییر میکند را نیز انجام دهید. مهم است که شغل خود را طوری انتخاب کنید و شکل دهید که شغل شما طی چندین سال مورد تقاضا قرار بگیرد. در این مقاله هفت حرفه ، چه در حال ظهور و چه با دیرینه مورد بررسی قرار گرفته است که بهترین مشاغل را برای آینده ارائه می دهند.

شغل 1: بهداشت و درمان

مطابق با داده های اخیر وزارت کار ، افزایش جمعیت باعث افزایش تقاضای کارکنان مراقبت های بهداشتی مانند پزشکان ، پرستاران ، فیزیوتراپی ها ، کمک های بهداشتی خانگی و داروسازان می شود.

همین داده ها نشان می دهد در سال 2018 4 میلیون شغل به این بخش افزوده شده است.
آموزش و مهارت های بهداشتی

کسانی که می خواهند وارد این رشته شوند باید با گذراندن دوره های دانشگاهی در پیش پزشکی ، زیست شناسی و علوم ، زودتر آماده شوند.

شغل شماره 2: فناوری اطلاعات

به تمام فناوریهایی فکر کنیم که ما فقط چند دهه قبل ، یعنی یک دهه قبل ، چند سال پیش ، نداریم. رایانه ها و تلفن های هوشمند روش کار و ارتباط را تغییر داده اند. و آنها به این کار ادامه خواهند داد.

با توسعه فناوری های بیشتر ، متخصصان فناوری اطلاعات مانند برنامه نویسان ، متخصصان امنیت و سرپرستان همچنان به شدت تقاضا خواهیم کرد.
آموزش فناوری اطلاعات و مهارت
کسانی که در این زمینه هستند باید از تفکر تحلیلی لذت ببرند ، اما باید حل کننده مشکلات خلاق نیز باشند. هرچه این حرفه محوری تر شود ، بیشتر موسسات آموزش عالی با ارائه دوره های کارشناسی ارشد و رشته هایی از قبیل شبکه های رایانه ای و امنیت اطلاعات ، علوم کاربردی رایانه و علوم رایانه و نوآوری پاسخ می دهند.

از آنجا که این رشته به سرعت در حال تغییر است ، افرادی که می خواهند بهترین موقعیت ها را کسب کنند ، باید با جستجوی مشارکت و شرکت در کلاس ها ، ادامه تحصیل و گواهینامه ، از این تغییرات پیروی کنند.

شغل شماره 3: انرژی جایگزین

هنوز کاملاً از نفت و گاز خداحافظی نکنید ، اما انرژی های جایگزین مانند انرژی باد ، انرژی هیدروژن ، قدرت زمین گرمایی و انرژی خورشیدی باعث ایجاد ده ها شغل جدید خواهد شد ، ازمهندسان مکانیک و مدیران کارخانه گرفته تا دانشمندان ، مهندسان و حتی متخصصان فروش و بازاریابی ، زیرا این انرژی ها به جریان اصلی تبدیل می شوند.
آموزش و مهارت های انرژی جایگزین

افرادی که دارای ذهنیت علمی هستند و از تحقیق و تفحص درباره آینده زمین لذت می برند ، کاندیداهای خوبی برای فعالیت در زمینه انرژی جایگزین هستند.

با افزایش محبوبیت این رشته ، دانشکده ها و دانشگاه ها مدرک دانشگاهی ، مدرک لیسانس و حتی MBA را در زمینه انرژی سبز ارائه می دهند.

شغل شماره 4: حقوق بین الملل

با افزایش تأکید بر تجارت و تجارت جهانی ، سازمان ها به دنبال افرادی خواهند بود که دارای آموزش ، تجربه و مهارت برای حرکت در حوزه هایی مانند قوانین بین المللی ، قوانین مالیاتی ، مقررات مربوط به کار و محیط زیست و حتی اخلاق باشند.
آموزش حقوق و مهارت های بین المللی

افرادی که تمایل به این شغل دارند ، با تأکید بر قوانین بین المللی به مدرک حقوق نیاز دارند. مهارت های ارتباطی عالی و همچنین دانش یا تسلط به یک یا چند زبان نیز به شما کمک می کند.

افرادی که این مسیر را دنبال می کنند نیز باید در طول دوره مشاغل خود مایل به زندگی در چندین کشور مختلف باشند ، زیرا این روند آینده خواهد بود.

شغل شماره 5: تولید محتوا

با تبدیل شدن بازاریابی مبتنی بر آموزش و فروش کمتر ، تقاضا برای نویسندگان مشاغل متخصص در وبلاگ ها ، خبرنامه ها ، مقالات وب سایت ، فهرست های سفید و گزارش های ویژه نیز افزایش می یابد.

برای متخصصانی که در تولید محتوا تخصص دارند ، آموزش معمولی وجود ندارد. بیشتر آنها حداقل دارای مدرک لیسانس هستند و تحصیلات تکمیلی در زمینه های تخصصی دارند . البته ایران از این قائده مستثنی است.

افراد در این زمینه باید مهارت های ارتباطی و نوشتاری خوبی داشته و بسیار خلاق باشند. آنها همچنین برای رسیدن به مهلت های مقرر باید خود انگیزه و دارای نظم و انضباط باشند.

شغل ششم: بازاریابی

افزایش رقابت و تمایل شرکتها برای یافتن راههای جدید برای تمایز محصولات و خدمات خود ، باعث می شود که متخصصان بازاریابی در تقاضای زیاد نگه داشته شوند.

اما ، به دلیل اینکه روند و استراتژی ها با گذشت زمان تغییر می کنند ، افرادی که می توانند ثابت کنند که از استراتژی پیروی می کنند ، موقعیت بهتری خواهند یافت.
آموزش و مهارت در بازاریابی

حداقل متخصصان بازاریابی حداقل به یک مقطع لیسانس در یک رشته مرتبط با تجارت نیاز دارند. افرادی که در بهترین موقعیت قرار دارند MBA در مشاغل یا بازاریابی دارند و دارای تمرکز بر بازاریابی استراتژیک هستند.

خلاقیت ، مهارت های ارتباطی خوب و توانایی تحقیق عالی از ویژگی های لازم هستند.

مقاله مرتبط : مهارت های یک فروشنده حرفه ای

شغل شماره 7: تحلیلگر مالی

زمان های اقتصادی ناآرام ، نیاز به مشاوره و برنامه ریزی صحیح اقتصادی ، برای افراد و مشاغل داشته است.

با پیش بینی آینده اقتصادی کشور ، تحلیلگران و برنامه ریزان مالی همچنان تقاضا می شوند.
آموزش تحلیلگر مالی و مهارت

بیشتر افراد در صنعت مالی حداقل دارای مدرک لیسانس هستند و بیشترین درآمد MBA را دارند.

در برخی زمینه ها مجوزها لازم است. یک سابقه خوب برای موفقیت لازم است ، همانند مهارت های مثال زدنی افراد ، توانایی ریاضی ، و همچنین توانایی مقابله با استرس.
به فرصت توجه کنید

آینده سودآور شما با تقاضا برای افراد حرفه ای شما همراه خواهد بود. با دقت موقعیت مکانی خود را برای بهترین مشاغل برای آینده قرار دهید.

منبع : salary.com

ارسال دیدگاه برای %s