تخمین زده می شود که مغز انسان تصاویر 60،000 برابر سریعتر از متن را پردازش می کند. علاوه بر این ، وقتی متن با تصاویر جفت می شود ، درک مطلب تا 89٪ افزایش می یابد. استعاره بصری از عناصر و اشیا مشترک استفاده می‌کند، که با یک روش غیر منتظره برای ارسال یک پیام قدرتمند ترکیب می‌شوند. تیم تبلیغات ایران زمین بصورت سریالی در چند مقاله برترین مثال ها رو برای شما آماده کرده است. در ادامه مقاله جذاب ترین نمونه های استعاره های بصری با ما همراه باشید…

Visual Minimalism McDonalds

مینیمالیسم تصویری

گاهی اوقات حتی ساده‌ترین یا انتزاعی مولفه‌های انتزاعی را می توان به تصاویر خیالی تبدیل کرد.
توسل به تبلیغ تصویری مینیمالیسم،مک دونالد در فرانسه از سیب‌زمینی سرخ‌کرده برای نشان دادن جهت به نزدیک‌ترین شعبه مک دونالد استفاده کرد.
این فعالیت به تبلیغات تصویری جذاب بصری منجر شد.

Visual Typography

یپوگرافی بصری

استفاده از تایپوگرافی یکی دیگر از روشهای خلاقانه طراحی تبلیغات استعاره زیبا است. نامه ها می توانند تصویر یک شی را کامل کنند ، مشابه این تبلیغ برای Internet.org ، یک کمپین نشان دادن ابتکار عمل برای آوردن اینترنت در مناطقی که مردم به آن دسترسی ندارند

KentFM Visual Typography

در اینجا یک مثال دیگر در یک تبلیغ چاپی برای KentFM وجود دارد، که در آن حروف برای ایجاد موج صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

Unconventional Metaphors

ما جناس بصری را دیده‌ایم و نمی‌توانیم استدلال کنیم که آن‌ها درگیر این کار نیستند. در طرف مقابل، استعاره بصری نسبت به چیزهای عجیب‌تر وجود دارد.
یک مثال خوب، استفاده از تصویری است که شبیه به یک پوستر فیلم ترسناک است وقتی که واقعا اینطور نیست.
برای مثال، این پوستر برای خدمات بهداشت ملی، قطعا باعث می‌شود که مردم دو بار به آن نگاه کنند.
این پیغام واقعا به خاطر فونت مورد استفاده قرار می‌گیرد و این واقعیت که آن هم با تصویری ترکیب می‌شود که مستقیما از یک فیلم ترسناک به نظر می‌رسد.

Amplifying Negative Metaphor

این تکنیک می‌تواند به شما کمک کند تا تصاویری ایجاد کنید که مردم را به عمل جذب می‌کند، و مخاطب را به واقعیت، مشکل، و اینکه چگونه می‌توانند بخشی از راه‌حل باشند، را ارائه می‌دهد.
این یک تبلیغ برای برنامه NGO Entourage است که علیه طرد اجتماعی افراد بی‌خانمان در فرانسه مبارزه می‌کند.
آن‌هایی که از این مشکل اجتماعی پیچیده مراقبت می‌کنند می‌توانند درگیر چیزهای ساده اما معنادار باشند.
به این ترتیب، آن‌هایی که نیاز دارند در گودال تنهایی و نا امیدی نخواهند افتاد، مانند پیشنهاد تصویری .

این مقاله ادامه دارد …
منبع : bannersnack.com

ارسال دیدگاه برای %s