مقدمه

با وجود همه گیری فناوری های دیجیتال در عصر حاضر زندگی و روش انجام بسیاری از کارها در زندگی مردم این روزها تغییرات زیادی داشته. همه ی ما برای انتقال یا ذخیره اطلاعات تا سالهای پیش از سی دی یا فلش ها استفاده میکردیم اما در حال حاضر بسیاری از روش های قدیم کنار گذاشته شده اند و با توجه به حافظه ی محدود فلش ها و حتی هارد های اکسترنال یا مشکل جابجایی آنها استفاده از آنها همیشه با چالش روبه رو بوده. بیاید اعتراف کنیم همه ی ما حداقل یک بار فلش خود را گم کرده و با سردرگمی و استرس به دنبال آن گشته ایم و ترس از دست رفتن اطلاعاتی که در آن بود را داشته ایم. فضای ذخیره سازی ابری راه حل مناسبی برای بسیاری از این مشکلات شده. فضای ذخیره سازی ابری اطلاعات شما را به راحتی ذخیره میکند یا در صورتی که بخواهید انتقال اطلاعات هم به این روش ممکن است. فضای ابری به دلیل داشتن ایمنی این اطمینان را به شما میدهد که با خیال راحت، داده های شما را از راه دور ذخیره کند. بنابراین مجبور نیستید که داده ها یا پرونده های خود را در هارد دیسک کامپیوتر یا سایر دستگاه های ذخیره ساز قرار دهید. فضای ذخیره سازی ابری مزایای بسیار زیادی نسبت به فضای ذخیره سازی مثل فلش یا هارد دارد.

فضای ذخیره سازی ابری اطلاعات شما را به راحتی ذخیره میکند یا در صورتی که بخواهید اطلاعات خود را به شخصی انتقال دهید یا درهمکاری های خود از راه دور فایلی را با همکار خود به اشتراک بگذارید استفاده از فضای ذخیره ساز ابری گزینه ی بسیار مناسبی است. فضای ابری به دلیل داشتن ایمنی این اطمینان را به شما میدهد که با خیال راحت، داده های شما را از راه دور ذخیره کند. همینطور از نظر قیمتی نیز بسیار بهینه تر از هر گونه روشی برای ذخیره کردن اطلاعات است. بنابراین مجبور نیستید که داده ها یا پرونده های خود را در هارد دیسک کامپیوتر یا سایر دستگاه های ذخیره ساز قرار دهید. فضای ذخیره سازی ابری مزایای بسیار زیادی نسبت به فضای ذخیره سازی مثل فلش یا هارد دارد.

فضای ذخیره سازی ابری چیست؟

فضای ذخیره سازی ابری، فضای ذخیره سازی موجود برای ذخیره ی داده ها در سرورهای از راه دور است که از طریق ابر (یا اینترنت) قابل دسترسی است. داده ها از راه دور مدیریت ، نگهداری و پشتیبان گیری می شوند ، که کاربران معمولاً ماهیانه یا به ازای هر میزان مصرف آن را مبلغی را پرداخت می کنند. فضای ذخیره سازی ابری از مراکز داده با سرورهای عظیم رایانه ای استفاده می کند که داده ها را به صورت فیزیکی ذخیره می کنند و از طریق وب به صورت آنلاین در دسترس کاربران قرار می دهند. کاربران می توانند از راه دور محتوای خود را بارگذاری کنند ، آنها را ذخیره کرده و داده ها را در صورت لزوم بازیابی کنند. با معرفی فضای ذخیره سازی ابری، اکنون برای انتقال داده های خود از یک مکان به مکان دیگر نیازی به خرید سرور ، دیسک سخت خارجی و مموری استیک ندارید.

داده ها می توانند به عنوان حافظه کوتاه مدت عمل کنند یا به عنوان حافظه بلند مدت بایگانی شوند. حافظه کوتاه مدت توسط حافظه دسترسی تصادفی (RAM) اداره می شود ، که وظیفه پردازش و به خاطر سپردن تمام درخواست ها و اقدامات را در طول پردازش رایانه برای محاسبات خاص رایانه دارد. هنگامی که تمام محاسبات کامل شد ، داده ها می توانند به عنوان حافظه طولانی مدت در میان حجم های مختلف ذخیره سازی ذخیره شوند. در پایه هر حجم ذخیره سازی ابر ، منابع ذخیره سازی استخراج شده از سخت افزار فیزیکی وجود دارد.

شرکت های زیادی خدمات فضای ذخیره سازی ابری ارائه میدهند (و هر روز هم در حال گسترش هستند).

چرا باید از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنیم؟

خرابی های هارد دیسک ها و از دست رفتن اطلاعات یکی از مشکلاتی است که همه ی ما با آن دست و پنجه نرم کرده ایم و شاید گاهی هم از آن ضربه دیده باشیم. همانطور که منظره ی دنیای دیجیتال به طور مداوم تغییر می کند و با ورود تبلت ها، تلفن های هوشمند و لپ تاپ های جدید، رایانه های قدیمی از دور خارج می شوند و نمی توانند در رقابت باقی بمانند روش های ذخیره سازی اطلاعات هم مدام بهینه میشوند.

بارگذاری اطلاعات مهم در سرور ذخیره سازی ابری از این پرونده ها در برابر خرابی اجتناب ناپذیر هارد دیسک محافظت می کند. اگر رایانه شما خراب شود ، می توانید هنگام تهیه نسخه پشتیبان از فضای ذخیره ساز خود به اطلاعات دیگری دسترسی پیدا کنید – حتی می توانید از طریق تلفن هوشمند خود نیز به آن دسترسی داشته باشید. شما نمی توانید زمان خراب شدن رایانه یا هارد یا گم شدن هارد خود را پیش بینی کنید ، اما می توانید با برنامه ریزی قبلی و استفاده از فضای ذخیره سازی ابری به نفع خود و خود از تجارت خود محافظت کنید.

نیازی نیست که همه ی اطلاعات هارد خود را در فضای ابری ذخیره کنید شما میتوانید اطلاعاتی که کمتر به آنها سر میزنید اما آنها را نیاز دارید در فضای ذخیره سازی ابری قرار دهید مانند عکس های قدیمی خانوادگی یا حتی برخی اطلاعات که مربوط به شغل شما می شود می تواند در این فضا ذخیره شود. این ویژگی مفید به شما کمک می کند که منظم باشید و بدانید که در صورت لزوم کدام یک از اطلاعات را باید در کجا پیدا کنید. بدون گرفتن هزاران فایل در هارد دیسک هایی که فضای ذخیره ی محدودی دارند شما میتوانید اطلاعات خود را در این فضا که محدودیتی ندارد و از طرفی قیمت نسبتا مناسب تری از هارد ها یا هرگونه فلشی دارد بهره ببرید. با این فضا شما میتوانید اطلاعات خود را از خطرات احتمالی به دور نگه دارید و مطمئن باشید که بدافزار ها یا ویروس های مخرب به اطلاعات شما خسارتی وارد نمیکند. برای اطمینان و امنیت بیشتر شما میتوانید حتی از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید و نیازی به آموزش یک تیم سطح بالا برا محافظت از سیستم های خود یا استفاده از دستگاه های فیزیکی برای نگهداری اطلاعات خود نیستید.

پست های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها